Мистецтво, натхненне глобальними проблемами людства – це про скульптури Артура Бордало . В його роботах немає зайвих деталей – легше перерахувати з чого НЕ зроблені його скульптури, бо що лиш не викидають люди на смітник. 31-річний Артур Бордало прикрашає столицю Португалії та інші міста країни різнобарвними лисицями, совами, мавпами й хамелеонами.Усе його мистецтво попереджає нас про небезпеку забруднення довкілля. Ми можемо побачити в роботах Бордало іграшки, бампери автомобілів, уривки канатів та навіть пластик, який був знайдений в шлунках тварин.

“Сенс моєї роботи не в тому, щоб зробити щось гарне зі сміття. А в тому, щоб змусити перехожих зупинитися, поглянути на скульптуру і задуматися, з чого вона. Наші звички, наша економіка, виробництво шкодять природі. Найлегший спосіб намалювати її портрет – це зобразити тварин”, – наголосив вуличний митець.

Надмірне виробництво товарів, безвідповідальне споживання та проблеми переробки призводять до збільшення об’ємів сміття на планеті. Це призводить до загибелі та навіть зникнення численної кількості тварин. Саме тому тварини і стали головною темою робіт Бордало. Його «сміттєві звірі» вважаються влучним та успішним прикладом сучасного мистецтва не лише у Португалії, а й в усьому світі.

“Мені не потрібно створювати скульптури людей. В кожній скульптурі вже є людська частинка, адже весь цей пластик вироблений нами”, – говорить Артур Бордало.

 Зокрема, нині, роботи Артура Бордало можна зустріти у 23-х країнах світу.  Він створив серію робіт, де міксує сміття з яскравими фарбами. На думку художника, вони символізують, що не все втрачено й у наступних поколінь ще є шанс побачити такі звичні для нас речі.