Звертаємо увагу на маркування!

На пластикових виробах для харчових продуктів ставиться спеціальне маркування, прийняте практично в усіх країнах світу. Воно являє собою трикутник, виконаний з трьох стрілок ♻️. У середині знаку – цифри від 1 до 7, внизу – літерний код пластика.
Які ж типи пластику переробляють,а покупку яких краще оминати ?

✅Цифра 1 код PETE Поліетилентерфталат
Добре піддається переробці і повторному використанню. Це найпоширеніший харчовий пластик. З нього виготовлені пляшки, банки, різні пакувальні контейнери, одноразові скляночки. Він використовується для зберігання води, соків та різних прохолодних напоїв. Дуже часто PETE застосовується для упакування сипучих харчових продуктів.


✅Цифра 2 код HDPE
Поліетилен високої щільності
Добре піддається переробці і повторному використанню. З цього матеріалу виготовляються пляшки (для шампуней, миючих засобів), фляги, пластикові пакети. Вважається придатним до харчового використання. Тому можна зустріти з нього пластикові келихи, пакети для молока чи води.


✅Цифра 3 код PVC
Полівінілхлорид
Цей пластик містить токсичні речовини, практично не піддається переробці. Процес виробництва, використання та утилізації PVC супроводжується утворенням діоксинів та інших токсичних речовин.
Рекомендуємо уникати покупок даного типу пластику. Це основний матеріал для виробництва труб, садових меблів, віконних профілів, тари для миючих засобів, жалюзі. Іноді застосовують для упакування харчових продуктів, матеріал для виготовлення дитячих іграшок, будівельних матеріалів.


✅Цифра 4 код LDPE
Поліетилен низької щільності
Добре піддається переробці і повторному використанню. Використовується для виготовлення пластикових пакетів та пляшок. Вважається безпечним та придатним для харчових продуктів. До 60-х років повністю замінив целофан.


✅Цифра 5 код PP
Поліпропілен
Цей пластик безпечний для людини та піддається переробці. З такого поліпропілену можуть робити пакувальні матеріали для продуктів, які швидко псуються, пляшечки для дитячого харчування та різні прозорі трубочки. 


✅Цифра 6 код PS
Полістирол
Цей пластик вторинній обробці не піддається, як і ПВХ, під час нагрівання може утворювати канцерогени. При цьому саме з даного типу пластику найчастіше виготовляють одноразовий посуд та стаканчики. Також полістирол використовують для виготовлення стаканів для йогурту й сметани та одноразових контейнерів у супермаркетах.


✅Цифра 7 код 0
Містить в собі суміш різних полімерів. Упаковку, позначену цією цифрою, не можна переробити, і вона потрапляє на звалище або в піч сміттєспалювального заводу. Даний тип пластику використовується для виготовлення дитячих пляшечок та іграшок, пляшок для води. Слід уникати нагрівання. В типі цього пластика має бути обов’язково вказано при якій температурі його можна використовувати.