В період з 14 по 20 серпня 2020 р. у місті Івано-Франківськ проводилося соціологічне опитування, громадською екологічною платформою – #Ясортуюсміття, щодо сортування відходів.
В дослідженні прийняли участь 157 івано-франківців, серед яких, 46% становлять чоловіки та 54 % жінки. Більшість опитаних нами респондентів не проводять сортування відходів під час своєї повсякденної життєдіяльності, тоді як більша частина людей, що здійснює сортування сміття відсортовує лише пластик. Близько 1,5% респондентів розподіляє відходи на сухі та вологі.

На сьогоднішній день відсутність культури сотрування спричинена дефіцитом певних умов. Як заявила більша частина тих, хто не проводить сортування, вони готові розпочати розділяти відходи, проте є деякі аспекти, які не дають їм змогу цього зробити. Значною мірою це обумовлено тим, що опитані не володіють достатньою кількістю інформації щодо правильного сотрування відходів. Відсутність умов та місця для сортування в домі також являється одною із причин відмови від розподілу сміття на фракції.

Близько 80% респондентів відзначили, що вони знають про те, які відходи можуть використовуватися як вторсировина, проте більшість ніколи не здавала потенційну вторсировину.
Респонденти досить позитивно ставляться до ідеї сортування сміття, адже усвідомлюють потребу в піклуванні про навколишнє середовище, тому за наявності необхідним умов та інформації щодо цього питання готові розпочати сортування.